Ugryzienie pluskwy – czy jest niebezpieczne?

11

gru

Ugryzienie pluskwy – czy jest niebezpieczne?

zwalczanie pluskiew warszawa

Pluskwy żywią się ludzką krwią, a na samą myśl o nich ogarnia nas przerażenie i wstręt. Niestety, te insekty bardzo często zagnieżdżają się w naszych meblach, dywanach, za listwami podłogowymi. Są niewielkie i aktywne głównie nocą, dlatego tak ciężko jest je w ogóle odkryć, a w krótkim czasie masowo się rozmnażają. 

Ponieważ pluskwy żywią się ludzką krwią, atakują nas podczas snu. Samo ugryzienie nie jest bolesne, najczęściej nieodczuwalne, dlatego nie wybudzamy się. Rankiem na ciele można natomiast zauważyć ślady po ugryzieniu, które wywołują nawet niewielki świąd. 

Na skórze pojawia się zaczerwienienie i bąbel, który przypomina ugryzienie komara. Ślad szybko twardnieje i nie znika tak szybko, bo utrzymuje się nawet kilka tygodni. Najczęściej ugryzienia następują jeden po drugim, więc ślady zauważa się na skórze w bliskich odstępach. 

Zazwyczaj ukąszenie pluskwy nie jest groźne, a poza swędzeniem ofiara nie odczuwa żadnych dolegliwości. Zdarza się jednak, że pluskwy przenoszą groźne dla zdrowia choroby. 

By uchronić się przed inwazją pluskiew, zaleca się przede wszystkim nieznoszenie do domu mebli tapicerowanych z tzw. drugiej ręki albo tych niewiadomego pochodzenia. Dzisiaj modne są meble z duszą, które nierzadko zabieramy nawet ze śmietników. Nie ma oczywiście w tym nic złego, natomiast szczególną uwagę należy zwracać na ich stan. W łatwy sposób możemy sprowadzić do domu nieproszonych gości. Okazuje się, że niezwykle trudne jest zwalczanie pluskiew. Warszawa, ale i inne duże miasta w Polsce mają z nimi ogromny problem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *