Czy zawsze warto polecać sprzęt dentystyczny – sklep stomatologiczny w Warszawie?

08

paź

Czy zawsze warto polecać sprzęt dentystyczny – sklep stomatologiczny w Warszawie?

sklep dentystyczny

Nie jest tajemnicą, że dobrze jest korzystać z określonego sprzętu dentystycznego. Kwestią otwartą jest jednak to, czy zawsze warto dany sprzęt polecać. Czasem bowiem może się okazać, że polecenie wybranego sprzętu – nawet przez profesjonalny sklep dentystyczny – może wiązać się z pewnymi niedogodnościami. Kiedy zatem warto tego unikać?

Opinia lekarska

Nie można zapominać, że choć w skład zespołu pracującego w sklepie medycznym wchodzą wykwalifikowani specjaliści, to i tak stoją oni niżej w hierarchii zawodowej niż zwykły lekarz. To on rozpoznaje stan chorobowy pacjenta, zaleca określone leki, a także pomaga wyjść ze stanu chorobowego. Specjalista oferujący sklep instrumenty stomatologiczne nie ma ani tak dobrego rozeznania w temacie, ani tak olbrzymiej wiedzy. W praktyce oznacza to, że jego doradztwo może przynieść efekty odwrotne do oczekiwanych.

Reklama dźwignią sprzedaży

Nie można zapominać, że sklep sprzedający asortyment dla przychodni stomatologicznych jest nadal… sklepem, czyli podmiotem zainteresowanym wyższymi zyskami. Nie jest żadną tajemnicą, że w kwestiach niezwiązanych z walką o zdrowie i życie pacjenta pracownicy tego sklepu dbają o jak największy utarg. Sklep dla gabinetów stomatologicznych nie otrzymuje refundacji, dotacji i wielu innych, analogicznych świadczeń, które pomogłyby mu utrzymać płynność finansową na właściwym poziomie. Z etycznego punktu widzenia nie wolno polecać artykułów, które nie pomogą w leczeniu, ani też nie zadziałają wspomagająco.

Różne źródła, różne problemy

Asortymentu stomatologicznego nie należy polecać również wtedy, gdy nie ma pewności co do jego skuteczności. Wynika to z faktu, że do sklepów często trafiają produkty ze źródeł o wątpliwym pochodzeniu. Wielu sprzedawców nie decyduje się na wprowadzenie do swej oferty takich preparatów ze względów moralnych itd. Tak jest chociażby z maseczkami, które często nie mają stosownych certyfikatów, które poświadczają o ich skuteczności.

Reasumując, nie wszystkie narzędzia stomatologiczne mogą być od razu reklamowane. Czasem musi minąć więcej czasu, aby przeprowadzić testy, badania itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *